Hansa Retrosõidu vanasõidukite paraadsõit, väljanäitus, võiduajamine ning stiilseimate väljaselgitamine tuleb taas!

Koguneme hommikul Tartu laululava alumisse parklasse. Seejärel liigume paraadiga Tartu kesklinna Vabaduse puiesteele, kus toimub sõidukite väljanäitus koos kaaskonnaga. Klubi Levatek toob Hansa Retrosõidu raames hansalaada esimeseks päevaks Tartusse igat masti sõidukeid nii Eestist kui naaberriikidest. Tulemas on üle 150 vanasõiduki. Väljanäitusele Vabaduse puiesteel lisanduvad seekord ka uunikumidest sõjaväesõidukid ning jalgrattad.

Huvilist publikut ning laadalisi ootame vanasõidukite paraadsõitu tervitama, väljanäitust kaema, võiduajamisele kaasa elama ning stiilseimaid sõidukeid ja nende omanikke-juhte välja selgitama.

Ühises kolonnis ühele Tartu peatänavale saabuvad vanasõidukid sätivad end väljanäituseks Vabaduse puiesteel paika Tartu Hansapäevade avamiseks kell 11.30.
Tehnikahuvilist publikut ja laadalisi ootame Emajõe äärde aga pea terve päeva:

  • 10.00 – algab paraadsõit südalinna (info marsruudi kohta õige pea)
  • 11.30–18.00 – vanasõidukite väljanäitus
  • 14.00 – vanasõidukite võiduajamine
  • 17.00 – kiireimate ja stiilseimate autasustamine

Toimub ka Hansaralli, mida eelmisel aastal osalejad soovisid, et uuesti korraldataks. Hansaralli kujutab endast pigem täpsussõitu legendi järgi kui masinast viimase võtmist ja kihutamist kiirema aja peale. Soovitame soojalt osa võtta.

Õhtul liigume paraadiga Lõuna-Eestisse Põlvamaale, Cantervilla lossi, kus toimub Levateki juubeli tähistamine ja Hansaretro lõpupidu.

18. juuli Tartus Vabaduse puiesteel saab täidetud muhedate meenutuste ja põnevate lugudega ning kummardab maani oskuste ees, mis tükikese me aja- ja kultuuriloost tänasesse päeva on toonud.

Kohtumiseni ja jutustamiseni, Hansa Retrosõidul näeme!

Osavõtt rangelt soovituslik!

Info ja lingid ürituse kohta

Meie leht Facebookis facebook.com/levatek.levatek

Märgi ennast osalejaks ja kutsu sõber ka Facebook attending

Korraldajale saab kirjutada aadressil hansaretrosoit@gmail.com

Ööbimise kohta saab lisainfot telefonil 53411042

Info ürituse kohta Hansapäevade lehel Retrosõidukite väljanäitus ja rongkäik