Skip to main content

Hansa retrosõit
2023

Hansa Retrosõit 2023 toimus 15.-16. juulil. Seekordne üritus oli pühendatud Mercedes-Benz ja Harley-Davidsoni marki sõidukitele. Osavõtjaid oli kokku sadakond. Loomulikult võisid osaleda ka teised erinevat marki vanasõidukid ja mootorrattad.

Kogunemine oli traditsiooniliselt Maaülikooli parklas. Hiljem liiguti ühiselt paraadsõiduga Tartu kesklinna Küüni tänavale, kus toimus suur näitus. Suviselt soe ilm ja kuum päike aitasid kaasa suurele huviliste arvule. Taas kord oli näha avastamisrõõmu, nostalgiahetki ja uudistajate üllatunud pilke nii mõnegi osalenud sõiduki juures. Rahvas sai valida enda lemmiku, kelleks seekord sai musta värvi Mercedes-Benz 230 aastast 1938. Ilusaimaks kaherattaliseks valiti BMW R35.

Pärastlõunal anti start võiduajamisele Pühajärve suunal. Võiduajamise auhinnad pani välja Mercedese ametlik esindaja Eestis Veho AS. Peaauhinnaks oli täiselektrilise EQE SUV linnadžiibi kasutusõigus terveks nädalavahetuseks.

Ralli esikolmik jagunes järgnevalt:
I koht Helery Narits – Vaz 21063
II koht Rein Muru – Saab 95
III koht Rünno Lõhmus – GAZ 21
Stiilseimaks ekipaažiks osutus Mercedes-Benzi roolis olnud Urmas Hunt koos oma kaaskonnaga.

Pidu Pühajärve hotelli restoranis kestis ansambli ja tantsu saatel hiliste öötundideni. Järgmisel päeval said kõik soovijad osaleda elamusterohkel ekskursioonil Sangaste mõisa Ringtallis ja lossis.

Suurim tänu osavõtjatele. Täname Pühajärve Spa & Holiday Resorti kollektiivi ja Veho ASi. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Suur fotogalerii üritusest avaneb eraldi aknas Onedrive rakenduses. Kõigil võimalus sirvida ja endale meelepärased fotod alla laadida.

Head avastamist!

HansaRetro 2023 - fotofinišHansaRetro 2023 - pidu & Tartu näitus