Skip to main content

Hansa Retrosõit
2024

Registreerimine algab 1.mai 2024

Registreerimine algab 1.mai 2024

Registreerimine algab 1.mai 2024

Ootame Sind suvel Tartus toimuvale vanatehnikaüritusele Hansa Retrosõit 2024, mis toimub 13.-14. juulil. Sel aastal tähistame esimest juubelit – möödub 5 aastat esimesest Hansaretrost Tartus!

Hansaretrole on oodatud kõik kahe- kui ka nelja- ja enamrattalised sõidukid, mis on vähemalt 35 aastat vanad.

Hansa Retrosõit – ajakava


Alustame 13. juulil kell 08.30 kogunemisega Maaülikooli spordihoone parklas ja paraadsõit viib osalejad Tartu kesklinna, Emajõe äärde väljanäitusele. Seal saab uudistada kaasosavõtjate tehnikat, jagada muljeid tehnika omamisest ja taastamisest nautides ajatut tehnika ilu. Hansaretro raames toimub traditsiooniline stiilikonkurss ajastukohaseimale ekipaažile.

Kell 14.30 stardib esimene sõiduk võiduajamisele Cantervilla lossi suunas Pikajärvele. Võiduajamisele suunduvad ekipaažid 30 sekundiliste vahedega. Rajalegendi saab hommikusel registreerimisel koos stardipaketiga. Võiduajamise trassi pikkus on umbes 60 km. Sel korral ei ole ralli traditsiooniline ja ajapeale sõitu ei toimu, täpsema info saavad osavõtjad koos rajalegendiga enne võistlust. Korraldajad on arvestanud, et võiduajamine on jõukohane igas vanuses sõidukile.

Kell 18.00 algab Motoristide pidu Cantervilla lossi tallihoones. Osavõtjaid ootab soe- ja külmlaud, tantsuks mängib emeriitmotoristide vokaal-instrumentaalansambel. Autasustatud saavad võiduajamise parimad ja oodata on üllatusi. Pidu kestab varajaste hommikutundideni, kuniks motoristidel jõudu ja tahet jätkub.

Pühapäeval kell 11.00 stardime Karilatsi vabaõhumuuseumi Põlvamaal, kus giidi juhtimisel toimub ekskursioon. Osalejatel tuleb pilet osta vastavalt Karilatsi muuseumi hinnakirjale.

Registreerimine algab 1. mai 2024

Osaleda soovijatel tuleb saata e-kiri aadressile hansaretrosoit@gmail.com järgmise infoga:

 • Osaleja nimi ja kontakttelefon
 • Sõiduki mark, mudel ja tootmisaasta
 • Manuses pilt sõidukist
 • Kas ja mitu inimest võtavad osa Motoristide peost Cantervilla lossis
 • Kas soovite öömaja Cantervillas ja mitmekesi soovite toas ööbida

Osalustasu

 • Hansaretro 2024 osalustasu on 35 eurot sõiduki kohta
 • Peol osalemine on 35 eurot inimese kohta

Osalustasu ja peolt osavõtu tasu maksta:

 • MTÜ Vanatehnika Klubi Levatek
 • konto nr EE532200221052592691

Korraldaja kontakt:

 • Gunnar 56492805
 • Margus 53411042

Ööbimine – seekord tegeleb tubade jaotusega Hansaretro toimkond. Kuna tegemist on endisaegse mõisahoonega, on ruumijaotus väga erinev. Enamus tube on kahekohalised, on 3-4 kohalisi ja üksikuid sviite. Seega, palun kirjutage, mitmekesi soovite toas ööbida ja otsime teile parima lahenduse. Tubade hinnad saadame ööbimist soovijatele e-mailile.

NB! Sel aastal on lubatud igal osalejal kaasa võtta oma kesvamärjuke või motoristi naps. Kui see peaks maha ununema, on avatud ka Remondimeeste baar (NB! Varuge sularaha!).

Juba registreerunud osalejaid saab vaadata meie Facebooki lehelt

Juba registreerunud osalejaid saab vaadata meie Facebooki lehelt

Tähelepanu!

Juubeli-Hansaretro puhul loositakse nende osavõtjate vahel, kes osalevad kõigil kolmel üritusel – väljanäitusel, võiduajamisel ja motoristide peol – välja auhind väärtusega 500 eurot*

Auhinnatakse ka stiilsemaid ekipaaže ja võiduajamise parimaid.

*Mis on auhinnaks, jäägu hetkel veel saladuseks, vihjeks ainult niipalju, et auhinnasaaja peaks varuma enda sõidukisse piisavalt ruumi auhinna kojuviimiseks.

Kohtumiseni Lõuna-Eestis!