Skip to main content

Hea vanatehnikahuviline

Tore, et oled uurimas lehekülgi, mis kajastavad põgusalt ühe osa Eestis tegutsevate vanatehnika entusiastide tegemisi. Sedapuhku on tegemist Lõuna-Eesti Vanatehnikaklubiga “Levatek”.

Oma vanuselt on klubi Levatek Eestis tegutsevatest üks vanemaid ja liikmeskonna arvult üks suuremaid. Levateki liikmeid ühendavaks jõuks on nende ühine huvi ja siiras soov anda uus elu kõikvõimalikule vanale ja auväärsele tehnikale, mis meist paljusid on pikkade aastate jooksul igati ausalt teeninud. Nii siinse klubi kui ka üle eesti leiduvate “saatusekaaslaste” rikkalikes kogudes leidub hulgaliselt unikaalse väärtusega tehnikat. Selle kõige mitmekesisust määrab ehk kõige tabavamalt määratlus “nööpnõelast kuni aurulaevani”. Tõsi, kõige enam esindatud on siiski erinevad liikumisvahendid alates jalgratastest ja tsiklitest ning lõpetades veoautode, busside ja muu taolisega kuni tankideni välja…

Tänu meie entusiastide kuldsetele kätele ja uskumatule järjekindlusele on väga paljud unikaalsed eksponaadid leidnud taastatud kujul omamoodi uue pensionipõlve, säilitades sedaviisi üht tänuväärset killukest meie kõigi ühisest ajaloost.

Klubi ajaloost
Rolls-Royce
Eetikakoodeks

Vanatehnikaklubi Levatek lähtub oma igapäevases tegevuses lisaks Eesti Vabariigis kehtivatele seadustele ja teistele õigusaktidele ka

Vabaühenduste tegevuse eetilistest põhimõtetest

Soovid meist rohkem teada

Klubi Levatek koosolekud leiavad aset iga kuu teisel kolmapäeval kell 18.00  klubi ruumides aadressil Ringtee 45 Tartu, H2O majas.

Kui meie tegemised pakuvad Sulle huvi või soovid meiega liituda siis anna sellest julgelt teada. Samuti on oodatud kõik küsimused ja ettepanekud.