Skip to main content

Land Rover 109 Series III

1979

2008. aasta lõpus tekkis soov hankida endale 4×4 hobiauto. Ja kui juba, siis võiks see olla midagi ikoonilist. Valikuid just väga palju selles vallas ei ole – jänkide Willys või Land Rover. Valik osutus ilma suurema juurdlemiseta inglaste kasuks.

2009. aasta varakevadel leidsin sobiva kuulutuse, kus sama raha eest saab koguni kaks autot. Sõidukid asusid Haapsalus ning sõitsin neid vaatama. Autod olid täielikud romud ning omal jalal ei liikunud. See aga ei heidutanud meelt, sest plaan oli kahest isendist üks kokku ehitada.

Kohe algasid ka taastamistööd. Autosid lahti võttes selgus, et ega võtta polnud kummastki masinast just palju. Kasutuskõlbulikud olid vaid alumiiniumist kereplekid, klaasid, kere ja veljed. Uus galvaniseeritud raam ja kõik muu sai tellitud Suurbritanniast. Taastamine võttis aega kaks aastat. Selle käigus sai autole lisatud overdrive ja Capstani vints.

Aastal 2015 said autole külge mustad numbrid eeskujuliku hindega 99,3% originaalsust. Autoga on liigeldud peamiselt Eesti piires. Ühel korral on osaletud seitsme täismehega ühes autos ka Talverallil.