Skip to main content

Toyota Crown
RS-41 1,9l/59 kW

1967

Crown oli esimene Toyota mudel, mida hakati eksportima Euroopasse, seda 1963. aastal Taani. Veel müüdi seda mudelit Belgias ja Soomes, kust on pärit ka see auto. Toyota Crown on ehitatud täisraamile, kuuekohaline lähtuvalt USA turuvajadustest, kuhu seda mudelit ka edukalt eksporditi. Tootmises oli neljaukseline sedaan, universaalkere ja kaheukseline pickup. Kokku pandi sõidukeid nii Jaapanis kui ka Austraalias. Toyota Crown on pika ja väärika ajalooga mudel, mis hetkel on tootmises 15-nda mudeligeneratsioonina alates aastast 2018.

Auto toomine Soomest 2016. aasta novembris on nii mitmeski mõttes meelde jäänud. Oli juba hämar, kui peremees töölt koju jõudis. Tema lahkel loal saime  seni küünis olevat autot taskulambi valgel uurida. Küsimusi oli kordades rohkem, kui vastuseid. Väike proovisõit pimedal, libedal ja kurvilisel külateel ning raha vahetaski omanikku.

Tegemist teise mudeligeneratsiooni Toyota (algselt Toyopet) Crowniga, mida toodeti 1962-1967

Olin aga ajaga jännis ja nii sõitsin kaks tundi jutti, et viimasele laevale jõuda. Ja nii nägin „projekti“ korralikult esimest korda, kui laevas autost välja astusin! Öösel Tallinnast Tartu poole sõites juhtus aga see, et tulede ümberlülitamisel oli korraga täielik kottpimedus. Hea, et veel tee peale jäin! Taskulambivalgel leidsin kaitsmed, šokolaaditahvli fooliumist tegin mingi asenduse. Nii jõudsin vastu hommikut õnnelikult ikkagi koju 🙂