Skip to main content

Volga GAZ 21P

1967

Töötades Autokolonni 3053-G tehnikaosakonna insenerina, eraldati asutusele Volga auto-ostu luba. Sellele loale pretendeeris neliteist soovijat, otsuse pidi tegema ametiühingu komitee. Otsustamine oli väga keerukas ja hüsteeriline. Toimus isegi koosoleku  protokollide võltsimine esimehe poolt. Lõpuks jäid sõelale ametiühingu esimees, partorg ja mina.

Volga GAZ 21P ostsin ostuloa alusel Tallinnas asuvast “Volga” kauplusest 3. juunil 1967. aastal ja ostuhinnaks oli 5062.- rubla.

Järgmisel istungil avastati, et partorg oli kaks kuud varem esitanud avalduse toetuse saamiseks seoses raske majandusliku olukorraga perekonnas. Sellega seoses kustutati ta nimekirjast. Soovijateks jäid esimees ja mina. Järgmisel koosolekul otsustati luba mulle eraldada. See huvitav lugu sai taustaks följetoni kirjutamisel ajalehes “Edasi” ajakirjaniku Riho Lahi poolt. Materjalid talle andis minu töökaaslane ning pealkirjaks sai “Kihva Värdi tahtis autot osta”.

Nüüdseks olen sõidukiga läbinud umbes 800 000 kilomeetrit. Mootorile olen teinud mitu suuremat remonti, vahetanud poritiivad ja üksjagu detaile. Samuti on auto uuesti värvitud.