Skip to main content

Ford Mustang Fastback 351W

1969

Auto omanik ei ole just suur ameerika raua austaja, aga Ford Mustangi ajaloolise tähtuse, ikoonilisuse ning disaini vastu ei saa. Nii küpseski plaan endale vastav sõiduk soetada. Kindel mõte oli hankida 1969. väljalase, sest selle topelt esituled olid eriti meele järele.

Alul oli plaan finantsilistel põhjustel hankida tavaline kere. Sõbra mahitusel sai siiski kukruraudasid rohkem avatud ning ebay-st välja valitud fastback versioon. Auto sai ostetud Ameerikamaalt “pimesi”, ainult piltide põhjal.

Piltidel nägi auto ilus välja, 2006. aastal Muuga terminalis autot südatalvel vastu võttes selgus juba ette oodatud ja teada tõsiasi, et tegu on tüüpilise USA taastamisega. Auto lihtsalt värvitakse lohakalt läikivaks üle ning enamuste jänkide jaoks sellest piisab. Õnneks oli omaniku plaan see sõiduk igal juhul täielikult taastada ja nii ka läks. Aasta hiljem oli Mustang täielikult “nut and bolt” stiilis taastatud.

2013. aastal tekkis mõte autole ka mustad numbrid taotleda. Mõeldud-tehtud. Erilisi probleeme mustade numbrite saamisega ei olnud ning dokumentatsioonis on märgitud 98,5% originaalsus. Autoga on lisaks Eestile kulgetud Soomes, Venemaal, Lätis ja Rootsis.