Skip to main content

ZIS 110B kabriolett

1956

Meie perekonna sõidukiks on palju aastaid olnud ZIS 110. Algul igapäevasena, nüüd juba pikemat aega hobiautona. Sellega seotult sai aastakümneid varutud antud sõidukile varuosi. Aastaid tagasi pakuti Leningradis müüa kabriolett mudelit ZIS 110B, mis oli kasutuses “Lenfilmi“ stuudios. Otsustasin kohale minna ning sõiduki ära osta. Kahjuks õnnestus saada ainult mingi osa detaile, sest vahepeal oli kere pooleks lõigatud ja vanarauda viidud. Aastaid hiljem pakuti Eesis müüa sedaan ZISi keret ning hiljem ka Moskvast ZIS 110B tehase jooniseid. Seepärast otsustasin üles ehitada kabriolettsõiduki.

Töödega alustasin 2002. aastal. Projekt osutus väga keerukaks. Korduvalt külastasin Riia automuuseumi, kus selline auto eksponaadina on. Palju küsimusi sai arutatud teiste autorestauraatoritega. Kuna kabriolettversioone toodeti ainult üksikuid, oli ka varuosade leidmine peaaegu võimatu. Palju osi tuli valmistada käsitsi jooniste järgi. Kõik see võttis meeletu aja.

Peale 13 aastat tööd võisin 2014. aastal käivitada mootori ning sõita uhkelt garaažist välja. Olin hakkama saanud sellega, mis algul tundus võimatu. Sõiduk on tunnustatud musta numbri vääriliseks ning 2014. aastal valiti Tartu Motoshowl ka rahva lemmikuks.