Skip to main content

BMW 633 CSi

1982

Baierimaa luksusautode bränd BMW ei ole ajaloo jooksul disainiimedega just eriti palju silma paistnud. Esimese põlvkonna 6-nda seeria autod on üks eranditest. Meelde oli jäänud, kuidas ühe sõbra sõber 90-ndate alguses ühe sellisega igapäevaselt kulges ning see mälestus ei tuhmunud mälusoppides.

2008. aasta suvel torkas auto24 portaalis silma ühe mõistliku hinnaga BMW 633 pakkumine. Auto nägi piltide peal suhteliselt rääbakas välja ning asus Tartus. Reede õhtul sõbraga õlut rüübates tekkis otsus see auto siiski üle vaadata. Nii sai ka tehtud.

Kohapeal avanenud pilt ei olnud esmapilgul kõige meeldivam. Auto oli imporditud Jaapanist kaks aastat varem ja alates sellest saati seisnud tollase omaniku hoovis lageda taeva all. Osaliselt oli salongi ja pagasiruumi vett imbunud. Mustuse kihi alt aga kumas täiesti roostevaba ning korraliku sisuga isend.

Lõime käed ning sama aasta sügisel vuntsisin auto puhtaks. Alla läksid uued rehvid uutel velgedel. Sisu sai kuivatatud ning nahkistmed täishoolduse koos värske värviga. Vahetusse läksid ka esilaternad, kuna teadupärast on kaugel Jaapanimaal meie mõistes vale poole liiklus. Muus osas on auto täiesti originaal ja näeb päris elus välja veel paremgi kui piltide peal.

Autoga on kallis Maarjamaa risti-põiki läbi kulgetud ning ka väike Venemaa tuur tehtud.