Skip to main content

Rolls-Royce Silver Shadow II

1979

Juba varajasest noorusest olen imetlenud Inglismaa autode soliidsust ja luksust. Erilist tähelepanu on köitnud Rolls-Royce – Suurbritannia autotööstuse lipulaev.

Mõned aastad tagasi tundus, et aeg sellise sõiduki soetamiseks on käes. Otsustasin oma unistuse teoks teha. Sukeldusin interneti avarustesse ja huvipakkuv sõiduk leiduski Hollandis, vanu Rolls-Royce taastavas ja müügiga tegelevas firmas. Teavitasin ostusoovist ka oma head hollandlasest sõpra, kes oli nõus ostmisel ja kauplemisel abiks olema. Kuna auto oli väikese läbisõiduga ja väga heas korras, otsustasime koos abikaasaga, et sõidame soetatud sõidukiga tagasi koju.

Rolls-Royce embleem

Rolls-Royce Silver Shadow II on valmistatud aastal 1979. Selle tellis ettevõte Thomas Meadows and Co Ltd, mille filiaalid asusid erinevates maailma riikides. Antud auto osteti Kanadas asuvasse esindusse ning oli seal mõned aastad  juhtkonna kasutuses. Peale seda jäi auto seisma. Alles selle sajandi algusaastatel soetas sõiduki Hollandis elav autohuviline, kes aastal 2015 otsustas auto maha müüa.