Skip to main content

Land Rover Series III 109

4x4 hobiauto aastast 1979

2008. aasta lõpus tekkis soov endale hankida 4×4 hobiauto. Ja kui juba hankida, siis võiks see olla midagi ikoonilist. Valikuid just väga palju 4×4 vallas ei ole, jänkide Willys või Land Rover. Valik osutus ilma suurema juurdlemiseta inglaste kasuks. 2009. aasta varakevadel leidsin sobiva kuulutuse – sama raha eest saab koguni kaks autot. Sõidukid asusid Haapsalus ning sõitsin neid vaatama. Autod olid täielikud romud ning omal jala ei liikunud. See aga ei heidutanud meelt, sest plaan oli kahest isendist üks kokku ehitada.

Kohe algasid ka taastamistööd. Autosid lahti võttes selgus, et ega võtta polnud kummastki masinast just palju, alumiiniumist kereplekid, klaasid, kere ja veljed. Uus galvaniseeritud raam ja kõik muu sai tellitud Suurbritanniast. Taastamine võttis aega kaks aastat ning selle käigus sai autole lisatud overdrive ja Capstani vints.

2015. aastal said autole külge mustad numbrid eeskujuliku hindega 99,3% originaalsust. Autoga on liigeldud peamiselt Eesti piires ja ühel korral osaletud seitsme täismehega ühes autos ka Talverallil.

%d bloggers like this: